V České republice podniká zhruba 2 miliony obyvatel. Většina z nich odvádí minimální zálohy na sociálním pojištění. Mnoho lidí musí pro vlastní obživu chodit do dvou zaměstnání nebo si minimálně přivydělávat na dohodu. Jak se promítnou různé pracovní poměry na výši starobního důchodu? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku.
Sjednáním povinného ručení si mnozí řidiči myslí, že za ně pojišťovna uhradí jakoukoliv vzniklou škodu. O to větší je jejich překvapení, když zjistí, že je pojišťovna odmítne nebo od nich chce škodu dokonce vymáhat.
Víte, v kterých případech za vás pojišťovna platit nebude?
Inflace tady byla, je a vždy bude. Je jedno, jestli investujete nebo spoříte, ve všech případech vaše peníze podléhají inflaci. Co se pod tímto slovem skrývá? Přesně to a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.
O tom, že myslet na důchod se vyplatí, jsme se již zmiňovali v minulých článcích. Pro jeho výpočet je důležitá doba, po kterou odvádíte důchodové pojištění a také průměrná výše výdělku. Náhradní doba důchodového pojištění, o které se chceme bavit v dnešním článku, je doba, po kterou nemusíte pracovat, a přesto je zohledněna při nároku na starobní důchod.
Když se Češi odhodlají dlouhodobě odkládat, často volí nevhodný produkt, věrni heslu, že jsou opatrní. I přes veškeré výhody moderních investičních nástrojů, dávají stále přednost penzijnímu připojištění nebo „stavebku“. Jaké jsou hlavní důvody, proč si lidé v průběhu života nevytváří finanční rezervy? A proč je důležité začít včas?
Vydáte-li se na cestu do zahraničí, musí vám být na základě mezinárodních dohod poskytnuta neodkladná zdravotní péče. Tu samozřejmě hradí domovská zdravotní pojišťovna. V případě, že vám za hranicemi vzniknou ale další náklady spojené se zdravím, zůstanete na to sami. Nejen kvůli tomu, ale i celé řadě dalších výhod je rozumné cestovní pojištění mít. Pojďme se proto na cestovní pojištění podívat hezky z blízka a zároveň si zodpovědět i s ním spojené nejčastější otázky.